کاربرد سیمان

کاربرد سیمان

امروزه کاربرد سیمان بسیار وسیع شده است. دارای بسته بندی متفاوت می باشد، و در زمینه های مختلف از سیمان استفاده می شود. در این مقاله به بررسی کاربرد سیمان می پردازیم.برای خرید سیمان در تهران مصالح ساختمانی هانی با عرضه بهترین ها در خدمت شما عزیزان می باشد.
بیشتر بخوانید: خرید سفال سقفی

کاربرد انواع سیمان

سیمان را می توان به چند نوع تقسیم کرد.در ادامه به معرفی آن می پردازیم.
سیمان نوع 1که به سیمان معمولی معروف است. برای مصارف عمومی که برای بتن نمی باشد، مصرف می گردد.از این مدل سیمان در ساخت پیاده رو، جاده، پل، راه آهن، مخازن، لوله های آب و ملات برای ساختمان به کار می رود. از این نوع سیمان نباید در محیط های که یون های مهاجم بتن است استفاده شود.
بیشتر بخوانید: سیمان پرتلند
سیمان نوع 2 برای محیط هایی که حرارت متوسط و مقاومت در مقابل حمله های سولفاتی با میزان متوسط است استفاده می گردد. از این نوع سیمان در ساختمان های بزرگ استفاده می گردد. تا در زمان سفت شدن بتن حرارت کمتری ایجاد شود.
سیمان نوع 3 مشابه سیمان نوع یک می باشد، با این تفاوت که خیلی بیشتر ریز شده است و به همین دلیل زودتر سفت میشود. سیمان نوع 3 در مدت زمان کوتاهی به طور مثال در بازه زمانی 7 روزه یا کمتر مقاومت بسیار بالایی پیدا می نماید. مقاومت 7 روزه آن برابر با 28 روز از نوع 1 است. از این مدل سیمان بیشتر برای قالب استفاده می شود و بتن را استفاده می نماید.
در مکان های سرد از آن در مدت زمان زیادی استفاده می کرد، اسم دیگر سیمان نوع 3 را سیمان زودگیر می گویند. در هوای سرد حدود 4درجه سانتی گراد در دمای زیر صفر به خوبی عمل نمی کند به همین منظور از ضد یخ استفاده می شود. این نوع سیمان در ساعتهای ابتدایی مصرف حرارت بالایی تولید می کند و سبب بالا رفتن دمای بتن می شود.
سیمان نوع چهارم برخلاف سیمان نوع 3 به شدت کند می گیرد و حرارت کمتری را تولید می نماید.
نوع پنجم سیمان در بتن هایی که مورد حمله سولفاتها واقع می شود استفاده میشود، به همین دلیل به سیمان ضد سولفات معروف شده است. سیمان تهران پرتلند مرغوب ترین نوع سیمان است.
نتیجه گیری

شرکت پرتلند با سالها تجربه در توزیع و تهیه مصالح در تهران فعالیت دارد. و بهترین خدمات را در زمینه تهیه مصالح ساختمانی به مشتریان خود عرضه می کند.

تلفن : 02144134550 – 09123124540

فروش مصالح ساختمانی هانی

بیشتر بخوانید: فروش آجر نما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *