کاربرد سیمان پرتلند

کاربرد سیمان پرتلند

یکی از کاربرد سیمان پرتلند برای ساختن بتن است که باید مخلوطی از سیمان پرتلند (10-15٪) و آب (20-20٪) خمیر درست کنید. سپس این خمیر با سنگدانه هایی (75-65٪) مانند شن و ماسه یا سنگ خرد شده مخلوط می شود. همزمان با مخلوط سیمان و آب ، آن ها سخت شده و سنگدانه ها را به یک توده سنگ مانند غیر قابل نفوذ متصل می کنند.

از این رو:سیمان + مصالح + آب = بتن.

سیمان پرتلند اصطلاح عمومی برای نوع سیمان است که تقریباً در تمام بتن ها استفاده می شود.

بنابراین بتن است که ما با مصالح ساختمانی مقاوم ، بادوام و سازه ای که بسیار در ساخت و ساز از پل تا ساختمان و پیاده رو استفاده می شود ، ارتباط برقرار کنیم. و سیمان ماده اصلی اتصال دهنده در آن است.

سیمان از چه ساخته شده است؟

همانطور که می دانیم سیمان ماده اصلی تشکیل دهنده بتن است.

اما سیمان نوعی ماده آلی طبیعی نیست – بلکه از طریق ترکیب شیمیایی 8 ماده اصلی در فرآیند تولید سیمان تولید می شود.

این مواد به طور کلی از سنگ آهک ، خاک رس ، مارن ، شیل ، گچ ، شن ، بوکسیت و سنگ آهن استخراج می شوند.

سیمان ماده ای با نیروهای چسبنده و منسجم است که سایر مواد جامد را به صورت دوام فشرده بهم متصل می کند. خرید سیمان یک ماده معدنی پودر شده حاوی آهک یا گچ است که وقتی با آب مخلوط می شود ، خمیری را تشکیل می دهد که به یک ماده سخت و شکننده تبدیل می شود و سفت می شود. به عنوان چسب در ساخت بتن ، ملات و گچ استفاده می شود.

سیمان های طبیعی و مصنوعی

سیمان های طبیعی شامل سیمان رومی ، سیمان Puzzolana و سیمان Medina است. این ها از سنگ های سیمان طبیعی بوجود می آیند.

سیمان های مصنوعی آن هایی هستند که در کارخانه تولید می شوند ، به عنوان مثال سیمان پرتلند و سایر سیمان های خاص.

خرید سیمان به طور گسترده ای در تمام کارهای ساختمانی ساختمان و مهندسی ساختمان ، به ویژه در عناصر سازه ای که به مقاومت بالا نیاز است ، استفاده می شود. این شامل تکیه گاه های پل ، پایه ها ، دیوارهای نگهدارنده ، برج ها و در سازه های بزرگ مانند پل های معلق ، سیلوها و دودکش ها است. و در سازه هایی که در معرض عملکرد آب هستند ، مانند سدها و مخازن.

خرید سیمان پرتلند

سیمان پرتلند توسط کلینکر پودرکننده ریز تولید می شود که از کلسینه شدن به همجوشی اولیه حاصل می شود ، مخلوطی متناسب با مواد آهکی. سیمان پرتلند معمولی (OPC) براساس نیازهای فیزیکی آن طبقه بندی می شود که شامل ظرافت ، سالم بودن ، زمان گیرش (اولیه و نهایی) و مقاومت فشاری است.

تغییر ترکیب شیمیایی OPC با استفاده از مواد افزودنی یا انواع دیگر مواد اولیه ، مشخصات سیمان را متناسب با کاربرد مورد نظر در یک محیط خاص تغییر می دهد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *