مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش


آتش سوزی واحدهای مسکونی و تجاری یکی از حوادثی است که به دلایل مختلف، بدون هشدار قبلی و در کمترین زمان ممکن به وقوع می‌پیوندد و در همین راستا ممکن است شخص متحمل هزینه‌های سنگین شود. برای پیشگیری از وقوع حوادث‌هایی با تبعات جانی، مالی و بار روانی، استفاده از مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش توصیه می‌شود.

شاید بسیاری از افراد بر این نظر باشند که ساختن سازه ای مقاوم در برابر آتش سوزی کمی پرهزینه است. اما در واقعیت استفاده از محصولات باکیفیت و مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش سرمایه گذاری معتبر برای جلوگیری از خسارات شدید وارده به شخص و ملک است.

پخش مصالح ساختمانی هانی با تیم مجرب به دنبال عرضه مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت است. ایده آل ترین محصول را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

انواع مصالح ساختمانی

گروت یکی از انواع ملات‌های مصرفی در صنعت و ساختمان سازی است که از آب، سیمان، ماسه و سایر افزودنی‌ها تشکیل شده است. برای چسبندگی قطعات، استحکام سازه، ترمیم ترک‌ها و پر کردن زیر صفحه ستون استفاده می‌شود.

گروت‌ها در سه دسته ی اصلی گروت اپوکسی، گروت پلیمری و گروت سیمانی منبسط شونده تشکیل شده است و قیمت آن بسته به عوامل متعدد نظیر  اولیه، ویژگی محصولات و میزان تقاضای آن در بازار و نوسانات نرخ ارز بستگی دارد.

در بسیاری از موارد مشتریان در هنگام خرید محصول با تفاوت قیمتی بالایی مواجه می‌شوند. در شناسایی و تشخیص محصول با کیفیت دچار مشکل می‌شوند. پخش مصالح ساختمانی هانی عرضه کننده بهترین محصولات ساختمانی بوده و به شما کمک می‌کند. تا بهترین محصول را بسته به بودجه ی خود انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش اجرای گروت ریزی

انواع مصالح ساختمانی

مقاوم سازی ساختمان در برابر آتش

استفاده از مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش باعث استحکام و مقاومت ساختمان در برابر هرگونه آتش سوزی می‌شود. در یک دسته بندی کلی این مصالح بجز پودر سنگ جوشقان، گروت، شن و ماسه خاوری شامل دسته بندی دیگری نظیر آلومینیوم. سیمان آزبست، شیشه مقاوم در برابر آتش برای پنجره، گچ،گچ‌بری، آجر، سنگ، فولاد، فرفورژه و چدن

و بتن می‌شود که هر یک از این مصالح بهتر است از میان مصالح مقاوم انتخاب شود تا ریسک خطر به حداقل برسد.

شیشه مقاوم در برابر آتش

استاندارد بودن شیشه در برابر آتش‌سوزی یکی از مولفه‌های اصلی در هنگام خرید پنجره است. شیشه‌ای که دارای مقاومت کمی در برابر گرما باشد ممکن است با کوچکترین حرارت دچار شکستگی شود و حرارت را به داخل ساختمان منتقل کند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در اجرای دیوار گچی آماده

یا با ورود اکسیژن و باد به داخل ساختمان باعث شعله ور شدن بیشتر آتش شود. حتی در مواردی با جذب گرمای بیرون و بدون عامل آتش زای درونی ممکن است باعث اشتعال ساختمان شود.

تجهیز ساختمان با پنجره‌های دوجداره مدت زمان نفوذ آتش و شکستن شیشه را تا دو برابر افزایش‌ می‌دهد و فرصت مهار آتش را مهیا می‌سازد.

پخش مصالح ساختمانی هانی دارای بهترین محصولات ساختمانی نظیر پودر سنگ جوشقان. گروت، تیغه سفال، شن و ماسه است و بهترین خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهد.

سقف ساختمان مقاوم در برابر آتش

سقف ساختمان مهم ترین بخش در پیشگیری از آتش سوزی است. زیرا در معرض رعد و برق و سایر عوامل خطرزا قرار دارد. در هنگام طراحی و ساخت ساختمان در کنار استفاده از بهترین پودر سنگ جوشقان . گروت، شن و ماسه، باید از بهترین بتن‌ها و مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش استفاده کرد. که سقف ساختمان را مقاوم در برابر هر گونه جرقه ی آتش زا ساخت.

لبه‌های پشت‌ بام

لبه‌های پشت‌ بام یکی از عمده تهدیدات برای آتش سوزی ساختمان است و در زمان انتخاب مصالح و ساخت ساختمان بهتر است به این بخش توجه بسیاری شود. توصیه می‌شود استفاده از گچ به عنوان یکی از ابزار مقاوم در برابر آتش سوزی در دستور کار ساخت بنا قرار گیرد. زیرا گچ بهترین عامل پیشگیری کننده از آتش برای لبه‌های خطرناک علی الخصوص لبه پشت بام است.

در داخل ساختمان نیز استفاده از تیغه سفال به سبب حفظ دمای مطلوب، سبک بودن و مقاومت نسبی در برابر آتش سوزی پیشنهاد می‌شود.

بتن مقاوم در برابر آتش

استفاده از بتن مقاوم به منظور کاهش سرعت انتشار و گسترش آتش یکی دیگر از راهکارهای کاهش احتمال آتش سوزی است. بتن ماده ای ساخته شده از سنگدانه و سیمان بوده و دارای سرعت هدایت حرارت بسیار پایینی است.

مقاومت بتن در برابر آتش بسته به میزان سنگدانه‌های موجود متفاوت است. نیاز نیست در زمان خرید این محصول نگران کیفیت و قیمت آن باشید. کافیست به وبسایت پخش مصالح ساختمانی هانی مراجعه کنید. خرید خود را بدون واسطه و با بهترین کیفیت و قیمت انجام دهید.

بتن مقاوم در برابر آتش

گچ بری های مدرن را می‌توان روی هر ماده ای نظیر آجر و چوب استفاده کرد. پخش مصالح ساختمانی هانی ارائه دهنده بهترین گچ بری مقاوم در برابر آتش است. که لذت تجربه خرید آسان و سریع را برای شما محقق کرده است.

بیشتر بخوانید: آجر مدرن

گچ بری ضد حریق

در سال‌های اخیر در بیشتر موارد به افراد توصیه می‌شود از گچ‌بری مدرن در ساخت ساختمان‌های خود استفاده کنند. این محصول جدید از سیمان پرتلند، شن، ماسه و آهک ساخته‌ شده است و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش سوزی و گسترش آن است.

گچ بری مدرن اغلب از دو یا سه لایه روی مش تقویت‌ کننده فلزی تشکیل‌ شده است و هر لایه ی ۲.۵ سانتی متری آن تا حدود یک ساعت می‌توند مانع انتشار آتش به سایر بخش‌ها شود. طبیعتا شما با انتخاب و استفاده از این محصول، ریسک آسیب‌های وارده به دنبال گسترش آتش را تا حد ممکن کاهش خواهید داد.

استفاده از آلومینیوم برای مقاوم سازی ساختمان در برابر آتش

برای استحکام بخشی به سازه و مقاوم سازی آن در برابر آتش، آلومینیوم یکی از بهترین انتخاب‌های موجود است واغلب توصیه می‌شود. در بخش‌های داخلی ساختمان از آلومینیوم استفاده شود.

همانطور که ملاحظه کردید روش‌ها و مصالح گوناگونی برای  مقاوم سازی ساختمان در برابر آتش وجود دارد. که هر کدام از آنها در جایگاه خود می‌تواند بار مالی ناشی از آتش سوزی و حتی آسیب‌های جسمی وارده را کاهش دهد.

بهتر است پیش از خرید محصول از کیفیت و مقرون به صرفه بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در این راستا تیم پخش مصالح ساختمانی هانی امکان خرید بهترین محصولات را برای شما فراهم آورده تا خرید خود را به سهولت و با اطمینان خاطر انجام دهید.

به مطالعه ادامه دهید: آموزش روش ساخت آجر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *