فروش تیغه سفال با بهترین قیمت

فروش تیغه سفال با بهترین قیمت

فروش تیغه سفال با بهترین قیمت: این مجموعه از آجرها با دقت و ظرافت بسیاری از لحاظ شکل، رنگ و مشخصات فنی تولید می‌شوند. این تیغه‌ها بر اساس نوع آن‌ها در نقاط مختلف ساختمان‎ها، استفاده می‎شوند. به آجر‎های سفالی، بلوک سفالی نیز می‌گویند. بلوک‎های سفالی به دو دسته زیر تقسیم می‎شوند.

آجر سفال دیواری: بلوک‎های سفالی دیواری در ضخامت‎های متنوعی از قبیل 8، 10، 12، 15، 20، 25 تولید می‌گردند. به طور معمول بلوک‎های سفالی دیواری دارای طول و عرض 20 سانتی متر می‎باشند و در دو مدل، درجه یک و درجه دو تولید می‎شوند، واضح است که بلوک‎های درجه یک دارای کیفیت بالاتری نسبت به بلوک‌های درجه دو هستند.

پخش مصالح ساختمانی هانی

یکی از مزایای بلوک‌های درجه یک این است که سفال درجه یک دارای وزن کمتر و همچنین دارای ترک کمتری می‎باشد و ابعاد آن به سایز واقعی‎اش نزدیکتر است. پر مصرف‎ترین مصالح ساختمانی، بلوک سفال می‎باشد که از موادی همچون خاک رس و آب تشکیل شده است.

آجر سفال سقفی: بلوک‎های سقفی، فاصله بین دو تیرچه را در سقف پوشش می‌دهند.

فروش تیغه سفال درجه 1 با بهترین قیمت

– آجر تیغه سفال 15 سانتی درجه یک: وزن تقریبی این محصول 15 سانتی، 3 کیلوگرم است. یکی از مزایای آن نسبت به مابقی آجرسفال‎ها این است که، به دلیل داشتن ضخامت بیشتر، عایق بهتری می‎باشد.

– آجر تیغه سفال 10 سانتی درجه یک: وزن این آجر، تقریبا 2 کیلوگرم می‎باشد و همانطور که پیش‎تر گفته شد به علت درجه یک بودن، دارای کیفیت بالایی می‎باشد و ابعاد آن به اندازه‎ی واقعی آن نزدیکتر می‎باشد.

– آجر تیغه سفال 15 سانتی فوم دار درجه یک: سفال‎های فوم دار به هیچ وجه درجه دو نمی‎باشند. سفال‎های فوم دار فقط در عرض 15 سانتی متری تولید می‎گردد و درجه یک هستند. وزن تقریبی این آجر سفال فوم دار، 3 کیلوگرم می‎باشد. یکی از مزایای این آجر سفال‎ها نسبت به آجر سفال‎های معمولی، عایق تر بودن آن‌هاست.

– آجر تیغه سفال 15 سانتی پشم و شیشه درجه یک : از این نوع آجر که در دسته‎ی آجر سفال‎های عایق قرار می‎گیرند، جهت دیوارچینی استفاده می‎شود. آجر سفال پشم وشیشه در نوع درجه یک و در دو ابعاد تولید می‎گردند. دلیل بیشتر بودن قیمت این آجر سفال‎ها نسبت به سایرین، استفاده از پشم وشیشه در ساختار آن می‎باشد.

انواع تیغه های سفالی درجه دو

– آجر سفال تیغه 15 سانتی درجه دو: آجر سفال‎های درجه دو از نظر ظاهر و مقاومت و کیفیت کلی از آجر سفال‎های درجه یک سطح بسیار پایین‎تری دارند. لایه های آن ضخیم تر می‎باشد و معمولا دارای ترک و خراش‎های بیشتر می‎باشد و وزن آن‌ها نیز بیشتر است. در مکان‎هایی که هدف سبک سازی ساختمان می‎باشد بهتر است از آجر‎های درجه یک که وزن کمتری دارند، استفاده شود.

بیشتر بخوانید: روش تشخیص پودر سنگ از سیمان سفید

انواع تیغه های سفالی درجه دو

 از لحاظ نزدیک بودن ابعاد آجر سفال درجه دو به سایز واقعی‎تر آن، اینگونه می‎باشد که حداقل 1 الی 2 سانتی متر اختلاف بین سایز واقعی و اسمی آن وجود دارد.از لحاظ قیمت مسلم است که آجر سفال‌های درجه دو مقرون به صرفه‎تر می‎باشد.

– آجر سفال تیغه 10 سانتی درجه دو : این آجر سفال نیز همان توضیحات آجر سفال تیغه 15 سانتی درجه دو را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: آجر نسوز چیست

مزایا و معایب آجر سفال

از مهم‎ترین ویژگی‎های قابل ذکر فروش تیغه سفال با بهترین قیمت شامل موارد زیر است.

 1. مقاومت در برابر آتش سوزی
 2. عایق مناسب حرارتی بودن
 3. عایق صوتی بودن
 4. از شکسته و خرد شده‎ی آن هم استفاده می‎گردد و پرتی کمی دارد.
 5. دارای استحکام کافی است و اتصال یافتگی مناسبی با سازه دارد.

این محصول مانند تمام محصولات دیگر در کنار مزایای آن دارای معایب خود نیز است.

 1. احتمال آلودگی خاک رس به آهک در معدن کارخانه تولیدکننده وجود دارد که باعث ترک در سطح گچ می‎شود.
 2. بلوک سفال وزن بالایی دارد که موجب سنگینی سازه می شود. وزن هر متر مربع دیوار سفالی بالغ بر200 کیلوگرم می‎باشد.
 3. زمان اجرای ساخت سازه با بلوک نسبتا طولانی می‎باشد.
 4. برای هموارسازی سطح دیوارها، به لایه ضخیم ترگچ و خاک نیاز است.

البته برای شناخت آجر سفال درجه یک از آجر سفال درجه دو باید به منظم بودن شکل سفال، یکنواخت بودن رنگ سفال، همگون بودن بافت سفال، خش دار نشدن دیواره‎ی سفال، دقت کرد.

مجموعه ما در زمینه فروش مصالح ساختمانی فعالیت دارد و همه نوع مصالح را که شما نیاز داشته باشید را دارا می باشد محصولاتی مانند تیغه سفال، گروت، دیوارگچی اماده و پودر سنگ جوشقان با کیفیت و …

مزایا و معایب آجر سفال

نحوه ی دیوار چینی با تیغه سفالی

سفال تیغه چینی باید به صورتی باشد که قفل و بست کامل بین بلوک‎ها ایجاد شود. در تقاطع‎های بین دو دیوار باید هشت گیر شوند، یعنی به این صورت که نصف طول یک بلوک، یک رج در میان در داخل ضخامت دیوار دیگر قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: دیوار چینی بهتر است یا دیوار گچی آماده

قبل از دیوار چینی باید بلوک‎ها اصطلاحا زنجاب گردند به این صورت که در آب خیس شوند تا آب ملات راجذب نکنند. برخی از کارخانه جات‎ها بلوک‎های نیمه نیز برای برخی کاربرد‎ها تولید می‎کنند تا نیاز به شکستن بلوک‎ها در محل نباشد و با این کار از هدررفتگی آن جلوگیری کرد.

 آجرنما مورد نیاز برای دیوارچینی به سه صورت زیر است که به طور کل همین سه نوع نیز در بازار وجود دارد :

 • آجرنما 10 سوراخ یا آجرنمای کامل
 • آجرنمای نیمه یا آجرنمای 5 سوراخ
 • آجرنمای پلاک یا آجر دوغابی یا آجر کارتنی

آجر سفال تیغه ای

تیغه سفالی از خاک رس، شن، آب و افزودنی‎های دیگر مانند آهک و … ساخته می‎شود و با محیط سازگارتر است. پس از آماده کردن گل و قالب گیری و برش دهی، پس از خشک شدن سفال در کوره‎های با دمای 900 درجه سانتی گراد قرار می‎دهند.

لازم به ذکر است که این سفال‎های تیغه‎ای جایگزین آجرهای توکار قدیمی شده‎اند و این جایگزینی به دلیل افزایش تعداد طبقات ساختمان‎ها و سنگین بودن وزن آجرهای توکار، است.

بیشتر بخوانید: ویژگی های پودر سنگ جوشقان

آجر سفال تیغه ای

 همانند دیوار های باربر که جای خود را به اسکلت‎های بتنی و فلزی داده‎اند. در نتیجه تیغه سفال مانند آجرهای توکار نوعی جدا کننده دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان به حساب می‎آید.

ابعاد آجر سفال تیغه‎ای: آجرسفال تیغه‎ای با ابعاد20 * 20* 10، 20* 20* 15، 25* 20* 10، 25*20 * 15 هستند که کاربرد آن برای جداکردن دیوارهای خارجی ساختمان و دیواره‎های حائل آن بین فضای داخلی ساختمان و یا دراتاق‎ها استفاده می‎شوند. این نوع آجرهای سفالی علاوه بر اینک مقرون به صرفه است دارای عایق مناسبی نیز می‎باشند و دارای جذب رطوبت بالایی است. فروش تیغه سفال با بهترین قیمت

به مطالعه ادامه دهید: شکل ظاهری انواع تیغه سفال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *