فروش آجر در تهران

فروش آجر در تهران

نزدیک به هزاران سال است که انسان ها از آجر برای ساخت و ساز استفاده می کنند. در واقع این یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی شناخته شده برای بشر است. هنوز هم ، وقتی نوبت به انتخاب مصالح ساختمانی در این سناریو می رسد ، بدون شک فروش آجر گزینه شماره 1 هستند. همچنین از بین سایر مصالح ساختمانی مقاوم ترین است، جای تعجب نیست، حتی امروزه شاهد دیوارهای آجری، ستون ها، پایه ها و سطح جاده ها هستیم که هزاران سال قبل ساخته شده اند هنوز سالم و در شکل خوب هستند.

اولین آجرها در مناطقی با آب و هوای گرم تولید شدند ، این آجرهای گلی بودند که برای سخت شدن در برابر آفتاب خشک شدند و پس از آن بزرگترین دستیابی به موفقیت با کشف آجر آتش سوزی حاصل شد که امروزه نیز مورد توجه است.

فروش آجر در تهران یک ماده ساختمانی حیاتی هستند که به طور معمول به شکل مستطیل در دسترس هستند و از خشت ساخته می شوند اما این همه نیست. امروزه انواع مختلفی از آجرها بر اساس ماده اولیه استفاده شده در آن مانند بتن ، آهک ، خاکستر و موارد دیگر در ساخت و ساز استفاده می شود.

آجر خشک شده

فروش آجر در تهران تنوع زیادی دارد و آجرهای نسوخته نیز یکی از آن ها است می شوند ، این یکی از ابتدایی ترین نمونه های آجر است ، این نوع آجر در کوره سوزانده نمی شود بلکه برای سفت شدن در معرض آفتاب خشک می شود. آجرهای خشک شده از آفتاب دوام کمتری دارند ، مقاومت در برابر آب کمتری دارند و مقاومت در برابر آتش کمتری دارند. این موارد بیشتر در مناطق روستایی یا ساخت و سازهایی که موقتی هستند استفاده می شود. روند ساخت این آجرها شامل 3 مرحله ساده است ، به عنوان مثال آماده سازی خاک رس ، قالب گیری و در آخر خشک کردن آفتاب.

 آجر سفالی سوخته

آجرهای سفالی سوخته قدیمی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی است. این آجرها با کیفیت عالی هستند و در ساخت بسیاری از اعضای حیاتی سازه مانند دیوارها ، ستون ها و غیره استفاده می شوند. آجرهای سوخته در 4 نوع مختلف طبقه بندی می شوند ، این موارد عبارتند از:

آجرهای درجه یک – این دسته از آجرهای سفالی سوخته با تمام آجرهای مرغوب مطابقت دارد در کوره های سوخته می شوند. این آجرها دارای شکل استاندارد ، سطوح صاف و لبه های تیز هستند و از دوام بیشتری برخوردار بوده و مقاومت بیشتری دارند.

آجرهای درجه دو – این آجرها از کیفیت متوسطی برخوردار هستند. به صورت زمینی ساخته می شوند و سپس در کوره های آجر سوزانده می شوند. شکل این آجرها نامنظم است و سطح آن صاف نیست اما خشن است. علاوه بر این ، این آجرها می توانند ترک های مویی داشته باشند. از این کلاس آجرها در مکان هایی استفاده می شود که آجر کاری با روکش گچ پوشانده شده است.

آجرهای کلاس سوم – همانطور که از نام آن پیداست ، این آجرها از آجرهای بی کیفیتی هستند که معمولاً برای سازه هایی که به طور موقت ساخته می شوند ، استفاده می شوند. توجه داشته باشید ، این مناطق برای مناطقی که باران زیادی می بارند مناسب نیستند. آجرهای کلاس سوم روی زمین قالب ریزی شده و بیشتر در گیره ها می سوزند.

آجرهای کلاس چهارم – اینها بیش از حد سوخته ، به شکل نامنظم و به رنگ تیره هستند. از این کلاس آجرها به عنوان سنگ ریز بتن در پی ها ، جاده ها ، کف ها و … استفاده می شود. بعلت ساختار فشرده ای که دارند ، گاهی اوقات استحکام بیشتری نسبت به آجرهای درجه یک دارند.

 آجرهای بتونی

آجرهای بتونی با استفاده از بتن جامد همراه با موادی مانند سیمان ، شن و ماسه ، سنگدانه های درشت و آب ساخته می شوند. اندازه های این آجرها را می توان با توجه به نیاز اندازه طراحی کرد. این ها معمولاً در نما ، آجرکاری پنهان ، داخلی ، نرده ها مورد استفاده قرار می گیرند و تمایل دارند که زیبایی را ایجاد کنند.

به مطالعه ادامه دهید: مزایا و معایب پودر سنگ جوشقان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *