ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ

ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ

در این نوشته از سایت پرتلند، پخش مصالح ساختمانی هانی قصد داریم. به طور کامل و کاربردی با مهمترین مسائل پیرامون ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ آشنا شویم. همان طور که می‌دانید سنگ‌ها در صنعت ساختمان سازی، ساخت انواع بناها و سازه‌ها و جاده و.. نقش مهمی ایفا می‌کنند.

از سنگ‌های طبیعی متنوع گرفته تا سنگ‌های مصنوعی و آنتیک ساخته شده به دست بشر، مقاومت و استحکام بالایی داشته و از مناسبترین متریال برای ساخت و ساز به حساب می‌آیند.

سنگ‌های مصنوعی و آنتیک که امروزه بیش از هر زمان مورد توجه مهندسان و ساختمان سازان برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان هستند و زیبایی و جلای خاص خود را دارند. به طور معمول از پودر سنگ‌های طبیعی متنوع مرمر، تراورتن، پودر سنگ جوشقان (نرم، سفید و درخشان) تهیه می‌شوند.

جلای این سنگ‌ها و سبک ساخت ان‌ها جذابیت‌های ظاهری بسیار ایجاد می‌کند و مقاومت بالای آن‌ها که در نتیجه مقاومت بالای پودر سنگ‌های طبیعی به کار رفته در آن است، دلایل اصلی محبوبیت و مصرف بالای این سنگ‌ها هستند.

پخش مصالح ساختمانی هانی یکی از بزرگترین و معتبرترین عرضه کنندگان مصالح ساختمانی مرغوب گچ، سیمان، قیر، پودر سنگ و.‌.. است. که با امکان سفارش تلفنی و آنلاین مصالح و متریال ساختمانی، بستر خرید راحت و مطمئن مصالح را فراهم کرده است. در ادامه به بررسی ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ، پودر سنگ جوشقان، تراورتن و.. خواهیم پرداخت‌.

پودر سنگ، ماده سازنده اصلی سنگ‌های مصنوعی و آنتیک

یکی از محصولات پرطرفدار پخش مصالح ساختمانی هانی ، پودر سنگ‌های مختلف و به خصوص پودر سنگ جوشقان است. پیش از اینکه به بررسی کاربردهای پودر سنگ جوشقان که با پودر سنگ‌های تزئینی متفاوت است پردازیم. خوب است کاربرد پودر سنگ‌هایی مثل مرمر و تراورتن در ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ را بشناسیم.

شاید بار اول که نام سنگ مصنوعی را بشنوید. تصور کنید این سنگ محصولی جدید تهیه شده از موادی کاملا متفاوت با سنگ طبیعی است و از لحاظ خواص نیز کاملا با این سنگ‌ها تفاوت دارد، در حالیکه اینطور نیست. در حقیقت سنگ مصنوعی شکلی دیگر از سنگ طبیعی است. با متریال سازنده و خواص مشابه.

پودر سنگ، ماده سازنده اصلی سنگ_های مصنوعی و آنتیک

سنگ مصنوعی از قطعات سنگ، خرده سنگ‌ها و پودر سنگ‌های مختلف که در حین فرآیند استخراج یا طی مراحل فرآوری و اعمال تغییرات در کارخانجات سنگبری ایجاد می‌شوند، ساخته می‌شود. خوشبختانه این اقدام ( ساخت سنگ مصنوعی با پودر سنگ ) از هدر رفت ضایعات و باطله‌های سنگبری جلوگیری به عمل آورده و اتفاقا با ابتکاری جذاب سبب تحولی در ساخت و ساز شده است.

بیشتر بخوانید: آجر مدرن

پودر سنگ چگونه تولید می‌شود؟

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، پودر سنگ در دو فرآیند کلی تولید می‌شود. یکی در زمان استخراج و در اثر عوامل متعدد محیطی در معدن و ابزارآلات و تجهیزات استخراج از معدن؛ و دیگری در فرآیند سنگبری انواع سنگ (به خصوص سنگ‌های تزئینی) در کارخانجات سنگبری.

برای خرید انواع گروت با کیفیت بالا با شماره های داخل وب سایت تماس بگیرید.

عواملی که باعث تولید پودر سنگ و ضایعات سنگی در معدن می‌شوند. عبارتند از: وجود درز، شکستگی یا شکاف در سنگ معدن (این عامل در معادن و استخراج سنگ‌های مرمر و تراورتن به وفور دیده می‌شود که به دلیل شکاف، ترک، شکستگی سنگ‌ها، پودر سنگ زیادی تولید شود.

جالب است بدانید که در معادن دو سنگ نامبرده حدود ۲۰ درصد سنگ‌ها پودر می‌شوند.)، استفاده از ابزارآلات و تجهیزات استخراج چون چکش، اره چند تیغه، بلوک بر و..، استخراج در خلاف جهت شیب و البته انفجار در معدن…

بیشتر بخوانید: مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش

پودر سنگ کارخانجات سنگبری

همچنین حدود ۳۰ درصد سنگ‌ها در طی مراحل فرآوری و اعمال تغییرات کارخانه سنگبری به پودر سنگ تبدیل می‌شوند. این بخش از ایجاد پودر سنگ در کارخانه به خصوص در مورد سنگ‌های تزئینی متداول است و پودر سنگ حاصل از آن، سهم زیادی از پودر سنگ سازنده سنگ‌های مصنوعی و آنتیک را در بر می‌گیرد.

ضایعات سنگبری اعم از قطعات و باطله‌های سنگبری و همچنین پودر سنگ‌های متنوع از جمله پودر سنگ جوشقان، مرمریت، گرانیت، دولومیت، تراورتن، سنگ‌های آهکی و سیلیسی و.. (که در پخش مصالح ساختمانی هانی نیز عرضه می‌گردند).

به همراه ملات رزینی در ساخت سنگ مصنوعی و آنتیک به کار می‌روند و علاوه بر ظاهر جذاب و جلوه‌ای خاص، مقاومتی بالا نیز ایجاد می‌کنند. لازم به ذکر است که طبق آمار رسمی موجود، حدود ۵۰ درصد از هر سنگ طی مراحل استخراج و فرآوری و اعمال تغییرات در کارخانه سنگبری به پودر سنگ تبدیل می‌شود.

ویژگی‌های سنگ مصنوعی ساخته شده از پودر سنگ

برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می‌کنند سنگ مصنوعی ساخته شده از پودر سنگ مقاومت چندانی ندارد. سنگ مصنوعی که از قطعات سنگ و پودر سنگ‌های گرانیت و مرمر ساخته شده، استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار از خود نشان می‌دهد. سنگ مصنوعی دانسیته یا چگالی پایین‌تر از سنگ طبیعی دارد و از تنوع بسیاری نیز برخوردار است.

سنگ‌های مصنوعی در جلوه ظاهری نیز بی نظیر هستند. این سنگ‌ها قابلیت جلا پذیری، ساب و صیقل پذیری دارند و با حالت بلوری و کریستالی خود در نمای ساختمان به کار برده می‌شوند. انواع سنگ مصنوعی در برابر تغییرات دمایی و حرارت و آتش نیز مقاوم است.

یکی دیگر از مزیت‌های سنگ مصنوعی به خصوص در مقایسه با سنگ طبیعی، قیمت مناسب و به صرفه آن است. پخش مصالح ساختمانی هانی انواع پودر سنگ را با قیمتی مناسب و تنوعی بی نظیر به مشتریان گرامی عرضه می‌نماید.

بیشتر بخوانید: انواع مصالح ساختمانی و کاربرد هرکدام

ویژگی های سنگ مصنوعی ساخته شده از پودر سنگ

خرید پودر سنگ جوشقان از پرتلند

پودر سنگ جوشقان یکی از خاص‌ترین پودر سنگ‌ها است که پرتلند به مشتریان گرامی عرضه می‌شود. این پودر سنگ به دلیل رنگ سفید، درخشان و ماندگار خود، دانه‌های یکدست و نرمی که دارد، در موارد زیادی به کار گرفته می‌شود. از جمله کاربردهای پودر سنگ جوشقان در سفید کاری نمای ساختمان است.

می‌توان پودر سنگ را به تنهایی یا به همراه سیمان سفید مورد استفاده قرار داد و همچنین در درزگیری کاشی و سرامیک آن را به کار گرفت. تهیه رنگ و مجسمه سازی نیز از حوزه‌های بکارگیری پودر سنگ جوشقان هستند.

چنانچه به منظور استفاده از پودر سنگ در ساخت سنگ مصنوعی، ساخت و ساز، جاده سازی، مجسمه سازی و.. قصد خرید پودر سنگ یا هر مصالح ساختمانی دیگر را دارید. می‌توانید به سایت پخش مصالح ساختمانی هانی مراجعه نموده و از شیوه‌های تلفنی یا آنلاین اقدام به سفارش با کیفیت‌ترین و به صرفه‌ترین محصولات نمایید.

به مطالعه خود ادامه دهید: روش‌ های تولید پودر سنگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *