خرید تخته بنایی

تخته بنایی

تخته بنایی تخته ای است که کارگران هنگام بنایی زیر پای خود می گذارند و روی آن می ایستند به همین دلیل خرید تخته بنایی برای ساختمان های در حال ساخت ضروری است.

تخته هایی که در کشور استفاده می شوند معمولا از گونه های درخت کاج که در شمال کشور تهیه می شود.

ارتفاع تخته های بنایی 4 متر و ضخامت آنها  5/2 سانتی متر است. پهنای این تخته ها معمولا 10،12 و یا 15 سانتی متر است. دلیل اختلاف عرض تخته های بنایی این است که برای داربست های مختلف استفاده می شود.

تخته های بنایی باید به گونه باشند که بتوانند وزن کارگران را تحمل کنند و دارای شکستگی نباشند . کارگران باید با اطمینان خاطر بر روی ان کار کنند. با خرید تخته بنایی به انجام آسان تر گچکاری و رنگ کاری و سیمان کاری کارگران کمک بزرگی می شود.

به دلیل اینکه این تخته ها سبک هستند جابه جایی آن در حین ساخ و ساز آسان است. این تخته ها از مقاومت خوبی در برابر ضربه و پوسیدگی و فرسودگی و عوامل جوی همچون رطوبت و گرما و سرما برخوردار است.

تخته های روسی در کشور روسیه از گونه های درختی کاج تهیه می شود . در ایران تخته های بنایی از گونه های درختی صنوبر و یا تبریزی که به شکل سنتی و یا ابزار های صنعتی برش می خورند تهیه می شوند در حالیکه برش های تخته های روسی با تجهیزات و اره های پیشرفته انجام می شود.

تفاوت دیگر تخته بنایی روسی و ایرانی دقت در برش است تخته های روسی همگی به یک اندازه هستند در حالیکه تخته های ایرانی دارای اندازه های یکسان نیست و نا منظم برش می خورد.

به دلیل برتری هایی که تخته روسی نسبت به مشابه ایرانی خود دارد قیمت بالاتری نیز دارد. در هنگام خرید تخته بنایی سعی کنید تخته های نو خریداری کنید در صورتی که تخته های بنایی دست دوم می خرید توجه کنید که تخته پوسیدگی و شکستگی نداشته باشد و ترجیحا از خرید تخته های باریک که قیمت کمتری دارند بپرهیزید زیرا خطر زیادی را برای کارگران به همراه دارد.

برای خرید مصالح ساختمانی در تهران خود با ما تماس بگیرید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *