اهمیت استفاده از پودر سنگ چیست

اهمیت استفاده از پودر سنگ چیست

اهمیت استفاده از پودر سنگ چیست: پودر سنگ از فرسایش سنگ‎ معدن‎های مختلف همچون سنگ گرانیت، سنگ آهک، سنگ مرمر و… بدست می‎آید، البته این روند طبیعی تولید آن است. اما برای این که آن‌ها را به روش صنعتی تولید کنند از دستگاه‎های بسیار زیاد و متنوعی استفاده می‎کنند تا همانند روش طبیعی، سنگ دچار کوبش و فرسایش شود.

به هر حال این روش نیز روندی مثل روش تولید طبیعی را طی می‎کند. زیرا پودر سنگ به طور کل مانند محصولاتی چون سیمان سفید از ترکیب شیمیایی بدست نمی‎آید.

البته بین پودر سنگ‎هایی که از روش صنعتی و طبیعی تولید می‎شود تفاوت‎هایی هم وجود دارد به این صورت که پودر سنگ تولید شده به روش طبیعی ذرات گردتری دارند که با اصطکاک کمتر تولید شده ‎اند. اما پودر سنگ تولید شده از روش صنعتی دارای ذرات نوک تیزتر است که برای استفاده در تولید کردن آسفالت نیز مناسب تر است.

پخش مصالح ساختمانی هانی

پودر سنگ به سه مدل سوپر، رنگی و سفید تولید می‎شود که انواع مختلفی دارد از جمله: پودر بنتونیت، پود آهک، پودر شن و ماسه و…

کاربردهای پودر سنگ در ساخت و ساز و اهمیت استفاده از پودر سنگ چیست

پودر سنگ کاربردهای وسیع و فراوانی در ساخت و ساز دارد که به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد.

تولید آسفالت: این محصول به دلیل ذرات ریزی که دارد باعث چسبندگی قیر می‎شود، به همین سبب استفاده‎ی آن در تولید آسفالت اهمیت بسزایی دارد. از پودر سنگ در قیرگونی، نصب ایزوگام و مهم تر از همه آسفالت ریزی استفاده‎های فراوان می‎شود.

دلیل دیگر استفاده از پودر سنگ جوشقان در آسفالت خاصیت حجم دهندگی آن می‎باشد.

تولید ملات: یکی از کاربرد‎های معمول این محصول تولید ملات است، البته از خاک سنگ برای تولید آجر، موزاییک، آجر سفال، آجر نما و… هم نیز استفاده می‎کنند. موزاییک و سنگ فرش‎های تولید شده توسط آن در کف جاده‎ها، کف حیاط، کف خیابان‎ها و… به کار می‎روند، همچنین از ملات آن برای نماسازی ساختمان نیز بهره می‎برند.

تولید دیواره محکم: از این مواد برای ساختن دیواره‎های محافظ سواحل نیز استفاده می‎کنند، تا بتواند از نفوذ آب جلوگیری کند.

کاربردهای صنعتی پودر سنگ

تولید کاغذ: از این محصول به دلیل اینکه می‎تواند باعث افزایش حجم، خنثی کردن و جدا سازی مواد شیمیایی شود در بازیافت و باز سازی کاغذ از کاغذ‎های باطله، استفاده می‎شود که این امر سبب حفظ جنگل‎ها و ماندگاری بیشتر درختان، می‎شود.

تصفیه کردن آب آشامیدنی: از این محصول برای تصفیه آب آشامیدنی استفاده می‎شود زیرا دارای خاصیت منعقدکنندگی می‎باشد.

کاربردهای صنعتی پودر سنگ

ضدعفونی کردن محیط: پودر سنگ می‎تواند از اسیدی شدن و رشد غشای سلولی باکتری و قارچ‎ها در محیط جلوگیری کند زیرا خاک انواع سنگ‎ها دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی است. این میکروب زدا در مکان‎هایی چون استخرها، دامداری‎ها و پرورش ماهی کاربرد دارد.

استفاده در معادن: پودر سنگ در معادن استخراج ذغال سنگ و میدان‎های استخراج نفت و گاز به عنوان یک ماده‎ی سولفور زدا با هدف جلوگیری از پخش گازهای سمی در محیط استخراج، استفاده می‎شود.

استفاده به عنوان ماده گدازآور: در کوره‎های انفجاری برای تشکیل سرباره مذاب از پودر سنگ به عنوان ماده گدازآور استفاده می‎شود.

فروش انواع دیوار گچی در اندازه ها و کیفیت های متفاوت در پخش مصالح ساختمانی هانی یکی دیگر از محصولات ما می باشد.

کاربردهای کشاورزی پودر سنگ

اهمیت استفاده از پودر سنگ چیست برای مصرف‎های کشاورزی: یکی دیگر از کاربردهای مهم خاک سنگ استفاده از آن در زمین‌های کشاورزی، باغداری و پرورش محصولات است. این محصول به دلیل داشتن خاصیت کنترل‌کننده اسیدی بودن خاک، استفاده می‌شود.

که علاوه بر این، مواد معدنی مفید مانند گوگرد، پتاسیم، آهن، منگنز و کلسیم را به خاک اضافه می‎کند، که همین امر سبب می‎شود در رشد و تقویت گیاهان بسیار موثر باشد و از اسیدی شدن خاک به دلیل مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی و بارش باران اسیدی جلوگیری ‌کند.

برای تولید غذای دام: خاک سنگ‎ تولید شده از سنگ‎های کلسیمی و رسوبی دارای کلسیم قابل جذب است و همین امر باعث شده در غذای دام و حیوانات به جهت قوی کردن آنها، مورد استفاده قرار بگیرد.

زهکشی آب راه‎ها: از این محصول برای زهکشی آبراه‎ها، محیط اطراف درختان به جهت آبیاری زیاد و مسیر هایی که امکان رسوب مواد ساختمانی در آنها وجود دارد، استفاده می‎شود.

برای خرید انواع گروت برای ساختمان سازی شما می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

کاربردهای کشاورزی پودر سنگ

انواع پودر سنگ

ههمانطور که پیش‎تر هم گفته شد پودر سنگ به دلیل فرسایش سنگ‎های گوناگون، انواع متعددی دارد. که هر کدام از آنها کاربرد و ویژگی‎های گوناگونی می‎توانند داشته باشند. برخی از سنگ‎هایی که پودر آنها کاربردی است، در ادامه نام برده می‎شوند:

  1. سنگ بنتونیت: پودر بنتونیت دارای خاصیت جذب خیلی قوی است که علاوه بر آن حاوی مقدار زیادی مواد معدنی نیز می‎باشد. این سنگ بدلیل قدرت جذب بالایی که دارد در امر کشاورزی در مناطق کم باران استفاده می‎شود.
  2. سنگ آهک: پودر آهک بدلیل فراوانی، بسیار ارزان قیمت است که همین امر سبب شده در موارد متعددی کاربرد فراوان داشته باشد، همچون تولید کاغذ، تصفیه آب، کشاورزی و…
  3. پودر شن و ماسه نیز در موارد مختلف کاربرد دارد.
  4. سنگ گرانیت: از پودر گرانیت به دلیل سختی بسیار بالا در راه سازی و ساختمان سازی استفاده می‎شود.
  5. سنگ مرمریت: این سنگ به دلیل ترکیبی که دارد مانند سنگ آهک است و به عنوان فیلر برای تولید محصولات مختلف مصرف می‎شود.
  6. سنگ دولومیت: این سنگ همان سنگ آهک است که با منیزیم ترکیب شده است.
  7. سنگ جوشقان: این سنگ یکی از سنگ‎هایی است که این روزها مورد توجه بسیاری قرار گرفته که در ادامه علت این توجه را بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: نحوه ساخت آجر

سنگ و پودر سنگ جوشقان

پودر سنگ جوشقان دارای ویژگی‎هایی چون سفیدی و درخشانی زیاد، ماندگاری ظاهری، دانه بندی نرم و یکدست و… است. که باعث شده این پودر سنگ را در برابر پودر سنگ‎ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ آهک و دیگر سنگ‎ها مورد توجه قرار دهد و پر کاربرد کند.

سنگ و پودر سنگ جوشقان

این پودر کاربرد های بسیار زیادی چون کاشی کاری حمام، پاشیدن بر روی قیرگونی، خوراک دام، تولید رنگ سفید، مجسمه سازی و… دارد. علاوه بر تمام این ویژگی‎ها پودر سنگ جوشقان در اندازه‎های متعدد و کاربردی نیز تولید می‎شوند.

به این صورت که در دانه بندی‎های گوناگونی با مش‎های متنوع مانند سنگ جوشقان نمره 1 تا سنگ جوشقان نمره 5 با کیفیت عادی یا درجه یک تهیه می‎شوند. که حتی سنگ جوشقان بادامی هم برای مصارف خاص تولید می‎گردد. لازم به ذکر است.

که بدانید برای اینکه بتن را مقاوم‎تر کنند و از ترک خوردن آن جلوگیری کنند. همچنین هزینه تولیدش را کاهش دهند از افزودن پودر سنگ جوشقان در تولید آن استفاده می‎کنند.

با توجه به تمام این ویژگی‎ها و کاربرد‎های گفته شده، استفاده از پودر سنگ اهمیت فراوانی دارد.

به مطالعه ادامه دهید: فروش تیغه سفال با بهترین قیمت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *