لیست انواع مصالح ساختمانی
 

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد ...

مصالح ساختمانی،  را در واقع می توان این گونه تعریف نمود ، موادی که برای ساخت یک بنا با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.( مانند ماسه، سیمان، رس، سنگ و ... ). تولید مصالح در خیلی از کشورها به عنوان یک صنعت درآمد زا در آمده است که بسیار پرکاربرد است. علاوه بر این موارد گفته شده این صنعت ، تشکیل مشاغل دیگری را همانند لوله کشی، سقف سازی، عایق کاری و ... را به دنبال داشته است.

 

 

از نیازهای اولیه بشر ساخت بنایی برای گذران زندگی است. در همین راستا از ابزار و مصالح بسیاری استفاده نموده است. در روز به روز به دنبال تولید و ساخت و ابداع فناوری های لازم در جهت ساخت بنایی با کیفیت، مقاوم، ایمن و حتی زیبا تر می باشد و در پی آن است تا بتواند با استفاده از هر نوع تکنولوژی بتواند سخت و ساز را به نحوی راحت تر و آسان تر نماید. برای نمونه می توان به چوب شفاف، آحر تصفیه هوا، سیمان درخشان و ... اشاره نمود که هر کدام برای ساخت و ساز نقشی بسیار ارزنده ایفا می کنند.

 

صالح ساختمانی به صورت طبیعی و غیر طبیعی وجود دارند. مصالح غیر طبیعی به همان صثورت که در طبیعت وجود دارند مورد استفاده قرار می گیرند. مصالح ساختمانی دیگری وجود دارند که از ترکیب با دیگر مواد حاصل می شوند. انواع مصالح ساختمانی بر اساس کیفیت، نحوه ساخت، کاربرد و مزایا، جنس و خاصیت و ... به گونه های متفاوتی تقسیم می شوند. لیست انواع مصالح ساختمانی مانند انواع سنگ، انواع گچ،انواع آهک، انواع آجر، انواع سیمان و سرامیک می باشد. در زیر به بخشی از این موارد اشاره شده است.

انواع سنگ ها

سنگ ها در اصل اجسام سختی هستند که از یک یا چند کانی تولید شده اند. انواع سنگ شامل سنگ رسوبی، سنگ سنگ های دگرگون شده، سنگ نما، سنگ آذرین و ... می باشد.

انواع گچ

ماده اصلی مصالح گچی، سنگ گچ است که از معادن استخراج شده و خرد می شوند. پس از طی این مراحل در برابر حرارت قرار گرفته و آب درونی آن تبخیر می شود و گچ پخته می شود. 

آهک

سنگ آهک قدمتی دیرینه در ساخت و ساز زندگی بشر دارد. همان طور که میدانید 99 درصد از  استخوان بشر و دندان ها را آهک تشکیل  داده است. آهک باید در قسمتی استفاده شود که آهک مرطوب و نمناک باشد.

آجر

آجر هم که از اصلی ترین عناصر تشکیل ساختمان است از پخت خشت خام در دمای بسیار بالا تولید می شود. انواع آجر ، آجر نسوز است که امروزه برای ساخت ینا بسیار از آن استفاده می شود.