مصالح ساختمانی مرغوب
 

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد ...

 

مصالح ساختمانی، شامل محصولاتی است که برای ساخت ‌و ساز استفاده می‌شوند. بسیاری از موادی که به صورت طبیعی از اعماق زمین استخراج می شوند (مانند رس، ماسه، چوب، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک)، برای ساختن و استفاده در یک ساختمان استفاده می شوند. به غیر از مواد و مصالح طبیعی که استخراج می شوند ، برخی دیگر از مواد ساخته شده توسط انسان مانند آجر نیز به صورت ترکیبی، به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت ‌و ساز استفاده می‌شوند. 
در بیشتر کشورهای صنعتی ، تهیه و تولید مصالح ساختمانی به عنوان  یک صنعت پر رونق نقش آفرینی می نماید. 
مزایای استفاده از مصالح ساختمانی این است که مشاغل و پیشه‌های زیادی، همانند نجاری، لوله‌کشی، سقف‌سازی و عایق‌کاری را به وجود آورده‌است. این گونه از پیشه‌ها، کار طراحی و دیزاین و زیبایی ساختمان‌ها و خانه‌ها را بر عهده دارند.

 

برخی مصالح ساختمانی که از طبیعت استخراج می شوند  به همان صورت که در بلند مدت یافت می شود فقط با دادن تغییراتی در شکل ظاهری آن ها و فرم دادن به آنها مورد استفاده قرار می گیرند و گاهی از ترکیب آنها با یکدیگر مصالح جدیدی به دست می آید. برای مثال می توان به سیمان اشاره نمود که با ترکیب آهک و خاک رس و دادن حرارتی بسیار زیاد تولید می شود.
اخیرا مواد و مصالحی از ترکیبات شیمیایی و به روشهای صنعتی به دست آمده است مثل PVC و پلی اورتان که به مرور جای مصالح طبیعی را خواهند گرفت. چنانچه در بین موارد در قطعات پیش ساخته گچی یا بتونی از الیاف مصنوعی استفاده می گردد.

از مصالح پر کاربردی که در ساختمان استفاده م یشود می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1-گچ
 2- سیمان
 3- آهک 
4- شن و ماسه 
5- خاک 
6- آجر
7- و ...